خوراسان ﺗورکلرین دیل و کولتورلری

زبان و فرهنگ ترکان خراسان

فرق بین شاخ گاو و پستان گاو

+0 به یه ن

فرق بین شاخ گاو و پستان گاو

نویسنده : آیدین

ماهاتیر محمد : نخست وزیر مالزی و یا جراح مالزی، او که از خانواده ای 11 نفره چشم بدنیا گشود و با موز فروختن شروع به خواندن درس کرد و در سال هایی که مالزی در اشغال انگلیس بود در رشته پزشکی در کشور همسایه ادامه تحصیل داد و در رشته جراحی پزشکی در ارتش انگلیس مشغول بکار شد و پس از خروج انگلیس از مالزی مشغول طبابت شد او نیمی از درآمدش را خرج افراد فقیر می کرد.

در سال 1964 به عنوان نماینده مجلس وارد مجلس شد پس از 17 سال مدارج دولتی را گذراند تا به کسوت نخست وزیری مالزی درآمد. در دوران او مالزی با درآمد سرانه کمتر از 100 دلار! را به 1600 دلار و سرمایه گذاری 3 میلیارد دلار را به 98 میلیارد دلار و میزان صادرات را به رقم قابل توجه 200 میلیارد دلار رساند.

او را بعنوان جراح اقتصادی و سیاسی مالزی می دانند و اینچنین بود که یک موز فروش با عشق به میهن و با علم و مهارت توانست کشورش را از یک موش به ببر تبدیل کند و در سال 2003 بدون اینکه بخواهد حکومت وراثتی (یعنی انتقال قدرت از طریق ژِن) بوجود آورد از قدرت کناره گیری کرد و توانست مالزی را پس از چین، ژاپن و کره به عنوان چهارمین قدرت اقتصادی آسیا معرفی کند ........

(سال ها پیش ماهاتیر محمد به ایران آمده بود و در یک گفتگوی زنده در صدا و سیمای ج. ا. شرکت کرد. مجری از او پرسید: آمریکا دشمن مشترک همه مسلمانان است. چرا شما مثل ایران با آمریکا مبارزه نمی کنید؟ ماهاتیر محمد در پاسخ گفت : بله! درست می فرمایید! آمریکا مانند یک گاو شیرده خشمگین است!!... منتها ما در مالزی پستان های او را چسبیده ایم و شما در ایران شاخ او را! چقدر در نگاه ها تفاوت وجود دارد ! رفتار خردمندانه همیشه عامل پیشرفت ملت ها و کشورهاست. )